Program edukacyjny dopasowany do każdego wieku

Działalność edukacyjną opieramy na Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego.
Nie zależnie od grupy każdy przedszkolak znajdzie coś dla siebie.
Do dzieci podchodzimy indywidualnie, tak, aby w każdym wieku móc rozwijać jego umiejętności.

Trzylatek

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ W PRZEDSZKOLU
Cykl Plac zabaw dla trzylatków to przestrzeń dla realizacji ogromnej potrzeby ruchu i przygoda z emocjami, nad którymi trzeba zapanować. Okazja do odkrywania swoich możliwości manualnych i społecznych, nauka odczytywania podstawowych symboli i zjawisk otaczającego świata. To przede wszystkim wyrabianie chęci do poznawania świata.

Pięciolatek

OTWIERAMY ŚWIAT PRZED PRZEDSZKOLAKAMI
Przygotowany dla pięciolatków program bazuje na zajęciach, które pomagają w odkrywaniu znaków i symboli, kształtowanie sprawności dużych partii mięśni i zaspokojenie większej potrzeby rozwoju manualnego. Koncentracja na coraz bardziej precyzyjnych ruchach. Budowanie coraz bardziej świadomych relacji z rówieśnikami i poznawanie i zrozumienie swojego środowiska społecznego.

Czterolatek

NAUKA PRZEZ DOŚWIADCZENIE
Cykl Plac zabaw dla czterolatków to okazja do wszechstronnego rozwoju, w tym podążania za naturalną potrzebą ruchu, nauki norm społecznych, kształtowania czynności manualnych oraz odkrywania nowych technik plastycznych. To fascynująca zabawa w odkrywanie świata roślin i zwierząt oraz przygody z eksperymentami.

Sześciolatek

PRZYGOTOWUJEMY DO NAUKI W SZKOLE
Plac zabaw dla sześciolatków to wyjątkowa okazja do zabawy, nauki oraz dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. To rozwój psychofizyczny ukierunkowany na coraz bardziej złożone czynności, nauka kreślenia i odczytywania znaków, coraz bardziej świadome uczestniczenie w życiu społecznym. To pełne wsparcie i kompleksowa pomoc w budowania gotowości dziecka do nauki w pierwszej klasie.

Zajęcia

Zapewniamy dzieciom doświadczenia społeczne i edukacyjne na miarę ich zainteresowań, uzdolnień, możliwości i potrzeb.
Zajęcia mają charakter aktywizujący i poznawczy, tak aby motywować dzieci do rozwoju i poznawania świata.

Zajęcia adaptacyjne

Twoje dziecko nie jest jeszcze gotowe na pójście do przedszkola? Masz obawy czy się dobrze zaaklimatyzuje w nowym miejscu? U nas dzieciaki mogą powoli przyzwyczajać się do zajęć w grupie i próbować swoich sił w różnych ciekawych zajęciach. W każdą trzecia środę miesiąca odbywają się zajęcia adaptacyjne od 9.30 do 10.30 Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

Rytmika

W naszym przedszkolu codziennie odbywają się zajęcia rytmiczne. Są to zabawy prowadzone przy muzyce, gdzie dziecko rozwija nie tylko poczucie rytmu, ale także wyobraźnię przestrzenną ćwiczoną w tańcu i ruchu improwizowanym. Zajęcia są tak skonstruowane, aby dzieci wyrabiały w sobie sprawność ruchową, poznały różne odmiany muzyki, potrafiły ruchem odtworzyć piosenkę, zapoznały się z elementami tańca towarzyskiego, tańca grupowego oraz relaksacją przy muzyce oraz muzykoterapię.

Opieka dzienna dla dzieci spoza przedszkola

Nasze przedszkole świadczy także usługi w ramach OPIEKI DZIENNEJ dla dzieci od 2,5 lat według indywidualnych zgłoszeń co najmniej jeden dzień wcześniej.

Gimnastyka

Zachęcamy do zabaw, w których każdy ruch podporządkowany jest celom terapeutycznym, co służy korekcji wad postawy ciała. Na zajęciach gimnastycznych wykorzystujemy całą gamę sprzętów sportowych takich jak: woreczki, szarfy, piłki, chusta animacyjna, pachołki i kijki, ringo, hula-hop. Poprzez regularny udział w naszej gimnastyce dzieci mają szansę poprawić swoją szybkość, zwinność oraz wzmacniają mięśnie całego ciała.

Zajęcia plastyczne

Rozwijanie wśród dzieci zainteresowań plastycznych i umiejętności praktycznych. Kształtowanie wyobraźni dziecka i jego aktywności twórczej. Rozwijanie sprawności manualnej oraz kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wyrabianie umiejętności wyrażania własnego „ja” w pracy twórczej. Utrwalenie znajomości podstawowych kolorów. Rozwijanie dziecięcych talentów. Wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi.

Język angielski

Język angielski – nauka języka angielskiego polega na codziennym, ciągłym kontakcie z językiem angielskim. Każda grupa wiekowa pracuje na dostosowanym do siebie programie nauki języka angielskiego. Młodsze dzieci korzystają z programu J. Dooley, V. Evans Happy ,,Hearts” starter wydawnictwa Express Publishing, starsze z ,,Happy Hearts 1. Ponadto różnorodne pomoce dydaktyczne – plansze, środki multimedialne, gry interaktywne, piosenki, bajki.

Grupy przedszkolne

W naszym przedszkolu dzieci realizują program w dwóch grupach: biedronki i motylki. Dodatkowo dla dzieci, które rozpoczynają przygodę edukacyjną w przedszkolu organizujemy zajęcia adaptacyjne.

Biedronki (3-4 lata)

Motylki (5-6 lat)

Zajęcia adaptacyjne

Podoba Ci się nasz program? Zapisz swoje dziecko!

Aby zapisać dziecko do przedszkola, należy wybrać odpowiedni pakiet cenowy, wypełnić i przesłać kartę zgłoszenia, a następnie wpłacić wpisowe.